graphic & web designer

tvorba komplexních webových stránek

Jedná se o webové stránky s několika podstránkami (např. „o nás“, „fotogalerie“, „reference“, „kontakt“ apod.), na které se prokliknete z úvodní strany. Takovýto web je rozsáhlejší, ať už se jedná o texty nebo fotografie. Jednotlivé podstránky mají velkou výhodu v tom, že se na ně dá velice dobře aplikovat SEO (optimalizace stránek, zjednodušeně řečeno dostat své stránky do předních pozic vyhledávačů a získat tak více zákazníků).

Výhody vícestránkového webu:

  • více informací pro zákazníky,
  • možnost optimalizace jednotlivých stránek pro vyhledávače (SEO),
  • kreativní a různorodé řešení (počet a druh podstránek je libovolný),
  • profesionální dojem (stabilní firma má kvalitní a obsáhlý web).

Jak vytvořit webové stránky a kdy zvolit online webovou šablonu zdarma?

Na trhu je spoustu online webových editorů, ve kterých si vše sami naklikáte. Toto řešení jak udělat webové stránky je ideální pro osobní stránky, například pokud se věnujete nějakému koníčku, nebo chcete známým poslat odkaz na fotky z dovolené. V případě nouze lze tyto stránky využít i jako startovní web, pokud s podnikáním začínáte a ještě nemáte přesně ujasněné priority. Ve chvíli, kdy to s Vaší firmou začnete myslet vážně, může být webová šablona pro Vás již nevýhodná. Proč? Vytvoření webových stránek věnujete spoustu času, který můžete využít k práci, ve které jste skutečně dobří a vydělává Vám finanční prostředky. Dále pro Vás může být šablona svazující. Něco budete chtít mít větší, něco jinde, něco rozdělit a ono to nepůjde. Šablona má prostě své limity. Webový editor má také tu nevýhodu, že nepůsobí příliš profesionálně. Už kvůli názvu domény – vasevysnenadomena.neco.cz. To "něco" je tam prostě navíc. Pokud chcete „něco“ z adresy webu vypustit, už to zdarma není.

Proč tedy zvolit webové stránky na míru vytvořené webovým designérem?

Vlastní webové stránky budujete s webovým vývojářem od základů, tzn. nejste omezeni žádným daným vzhledem, layoutem (rozvržením), počtem podstránek. Působíte na trhu mnohem profesionálněji – máte vlastní osobitý design ladící s firemním logem a celkovou vizuální identitou a hlavně vlastní doménu (www.vasevysnenadomena.cz).


slovník pojmů
tvorba webových stránek

Potřebuji...